Napisy

Powiększ obrazŚcieżka wśród zielonych łąk. W górze - błękitne niebo.

Napisy umożliwiają niesłyszącym i niedosłyszącym odbiór materiałów audiowizualnych – zawierają treści różnych wypowiedzi, opisy dźwięków i muzyki.

Potrzebne są na DVD lub blue ray, w telewizji, kinie, teatrze i Internecie, do materiałów polskich i obcojęzycznych…

Są użyteczne nie tylko dla osób z zaburzeniami słuchu. W głośnych miejscach – na dworcu, lotnisku, w restauracji, u fryzjera… – przydają się wszystkim. Rodzice mogą wyłączyć dźwięk, oglądając telewizję w domu, gdy obok śpi małe dziecko. To cenna pomoc w nauce języka polskiego – dla cudzoziemców i Polonii. W nauce czytania – dla dzieci.

Nasze założenia dostępne są na stronie Fundacji Kultury bez Barier.

DOŚWIADCZENIA:

1994-2010 dla TVP:

Napisy do filmów, spektakli Teatru Telewizji, programów publicystycznych, programów informacyjnych (emitowane na żywo);

Od 2010 Napisy-Audiodeskrypcja – Izabela Künstler:

DVD i KINO

„Katyń”, „Popiełuszko”, „Persepolis”,  „Don Gabriel”, „Dziś w nocy umrze miasto”, „Miasto nieujarzmione”, „Dzień oczyszczenia”,  „Nieznany”, „Sąsiedzi”, „Pigułki dla Aurelii”, „Kwiecień”, „Długa noc”, „Ranny w lesie”, „Zwycięstwo”, „Elegia”, „Wyrok śmierci”, „Ludzie Boga”, „Pokłosie”, „Obława”, „Róża”,  „Nietykalni”, „Obława”, „Listy do M”, „Kamienie na szaniec”, „Gabriel”, „Carte blanche”…

TEATR

  • Współpraca z Fundacją Kultury bez Barier i Teatrem Syrena.
    W teatrze nad sceną ekran, na nim napisy.
    Napisy w teatrze
  • Wyświetlane na żywo napisy w teatrach Warszawy, Poznania, Katowic, Krakowa i Gdyni.

TELEWIZJA

Telewizja Polsat – codziennie program „Interwencja”.

Serie: „Kopernik Była Kobietą”, „Chłopaki do Wzięcia”, „Drwale”, „Kloszard Story”, „Łowca Pedofilów”,  „Więzienie”, „Gwiazdy na Dywaniku”, „Gry Małżeńskie”, „Gwiazdy Kabaretu”, „Tak się Kręcą Rodzinne Interesy”…

Seriale fabularne: „Oko za oko”, „W rytmie serca”;

MUZEA

We współpracy z Fundacją Kultury bez Barier (wówczas jeszcze Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i jej projektem „Poza Ciszą i Ciemnością”) przygotowałyśmy pierwszą książkę, opisującą dźwięki ekspozycji muzealnej.

Dźwięki walczącej Warszawy

Okładka broszury pod tytułem Dźwięki walczącej Warszawy
Dźwięki walczącej Warszawy – okładka broszury

Kilka lat po wydawnictwie „Dźwięki Walczącej Warszawy”,   oprowadzającym po Muzeum Powstania Warszawskiego, powstała podobna broszura na zamówienie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Fabryki Schindlera.

TELEDYSK Z NAPISAMI