Napisy umożliwiają niesłyszącym i niedosłyszącym odbiór materiałów audiowizualnych – zawierają treści różnych wypowiedzi, opisy dźwięków i muzyki.
Potrzebne są na DVD lub blue ray, w telewizji, kinie, teatrze i Internecie, do materiałów polskich i obcojęzycznych…
Są użyteczne nie tylko dla osób z zaburzeniami słuchu. W głośnych miejscach – na dworcu, lotnisku, w restauracji, u fryzjera… – przydają się wszystkim. Rodzice mogą wyłączyć dźwięk, oglądając telewizję w domu, gdy obok śpi małe dziecko. To cenna pomoc w nauce języka polskiego – dla cudzoziemców i Polonii. W nauce czytania – dla dzieci.
Nasze założenia dostępne są na stronie Fundacji Kultury bez Barier.
DOŚWIADCZENIA:
1994-2010 dla TVP:
Napisy do filmów, spektakli Teatru Telewizji, programów publicystycznych, programów informacyjnych (emitowane na żywo);
Od 2010 Napisy-Audiodeskrypcja – Izabela Künstler:
DVD i KINO
„Katyń”, „Popiełuszko”, „Persepolis”, „Don Gabriel”, „Dziś w nocy umrze miasto”, „Miasto nieujarzmione”, „Dzień oczyszczenia”, „Nieznany”, „Sąsiedzi”, „Pigułki dla Aurelii”, „Kwiecień”, „Długa noc”, „Ranny w lesie”, „Zwycięstwo”, „Elegia”, „Wyrok śmierci”, „Ludzie Boga”, „Pokłosie”, „Obława”, „Róża”, „Nietykalni”, „Obława”, „Listy do M”, „Kamienie na szaniec”, „Gabriel”, „Carte blanche”…
TEATR
- Współpraca z Fundacją Kultury bez Barier i Teatrem Syrena.
Napisy w teatrze - Wyświetlane na żywo napisy w teatrach Warszawy, Poznania, Katowic, Krakowa i Gdyni.
TELEWIZJA
Telewizja Polsat – codziennie program „Interwencja”.
Serie: „Kopernik Była Kobietą”, „Chłopaki do Wzięcia”, „Drwale”, „Kloszard Story”, „Łowca Pedofilów”, „Więzienie”, „Gwiazdy na Dywaniku”, „Gry Małżeńskie”, „Gwiazdy Kabaretu”, „Tak się Kręcą Rodzinne Interesy”…
Seriale fabularne: „Oko za oko”, „W rytmie serca”;
MUZEA
We współpracy z Fundacją Kultury bez Barier (wówczas jeszcze Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i jej projektem „Poza Ciszą i Ciemnością”) przygotowałyśmy pierwszą książkę, opisującą dźwięki ekspozycji muzealnej.

Kilka lat po wydawnictwie „Dźwięki Walczącej Warszawy”, oprowadzającym po Muzeum Powstania Warszawskiego, powstała podobna broszura na zamówienie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Fabryki Schindlera.